Rozsiahla aplikácia silikónovej gumy v lekárskej oblasti

Silikónový kaučuk ako rodina neskoršieho, ale jeho výkon je sólovou výstavou bezkonkurenčnou. Ľúbili ľudia, to nemožno oddeliť od vstupu modernej high-tech, high-tech vstrekovanie Nechajte to veľa výkonu. Verím, že s ďalším vývojom v oblasti vedy a technológií budú náhrady silikónového kaučuku v blízkej budúcnosti z našich životov, aby priniesli viac pohodlia všetkým.

Silikónový kaučuk je založený na vysokej molekulovej hmotnosti lineárneho polysiloxánu, pridáva sa niekoľko špecifických zložiek a potom podľa určitých požiadaviek na proces po spracovaní s určitou pevnosťou a predĺžením gumového elastoméru. Používa sa ako farmaceutický materiál silikónová guma s vysokou teplotnou odolnosťou, odolnosťou proti oxidácii, hydrofóbnosťou, mäkkosťou, permeabilitou, anti-aging, vysokou transparentnosťou, fyziologickou zotrvačnosťou a adhéziou ľudského tkaniva a krvi, biologická adaptabilita, netoxická, bez chuti, , ako napríklad séria vynikajúcich vlastností. Silikónová guma ako dobrý výkon medicínskych polymérov, či už v gumárenskom priemysle, alebo v oblasti medicíny, bola pozornosťou odborníkov. Dôvodom je

Po prvé, používa sa ako lekársky lekársky materiál s vysokým technickým obsahom, nízkymi nákladmi, vysokou pridanou hodnotou a značným ekonomickým prínosom.

Po druhé, použitie silikónovej gumy zdravotné charakteristiky. Nielen, že dokáže vyriešiť mnohé problémy v medicíne, ale môže tiež priniesť pacientom uspokojivý liečebný účinok;

Po tretie, zdroj gumy je rozšírený, uľahčuje výrobu a jemné spracovanie, má dobrý sociálny prínos a ekonomický prínos. Vývoj vývoja výrobkov z silikónovej gumy na lekárske účely spočíva v tom, že množstvo a dávkovanie výrobkov sa každý rok zvyšuje a jeho používanie sa rozširuje. V súčasnej dobe sú lekárske produkty silikónovej gumy široko používané v mozgovej chirurgii, ENT, hrudnej chirurgii, abdominálnej chirurgii, vnútornej medicíne, urológii, ortopédii a plastickej chirurgii v rôznych oblastiach, ako je umelá lebka, umelý nos, žalúdočná trubica, umelé peritoneum, kĺby prstov, umelá koža, expandér na mäkké tkanivá, umelé prsia. Polyuretánový elastomér pozostáva z segmentu mäkkého reťazca a zo segmentu tvrdých reťazcov striedavo vložených polárnych polymérov obsahujúcich mnoho-ncoco-skupiny je možné syntetizovať z lekárskych polymérov s dobrými fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami a kompatibilitou krvi a biokompatibilitou výberom vhodných konštrukcií mäkkých a tvrdých segmentov a ich rozmery. Polyuretánový elastomér môže byť široko používaný v biomedicínskej oblasti a jeho vynikajúci výkon je neoddeliteľný. Jeho hlavné vlastnosti majú vynikajúci koagulačný výkon a výsledky testov toxicity sú v súlade s lekárskymi požiadavkami; má dobrú biokompatibilitu, žiadne skreslenie, žiadnu alergickú reakciu, vynikajúcu húževnatosť a pružnosť, dobrú spracovateľnosť a rôzne spôsoby spracovania, je to prednostný materiál na výrobu všetkých druhov lekárskych elastomérnych výrobkov. Vynikajúca odolnosť voči oderu, mäkký dotyk, odolnosť proti vlhkosti, odolná voči rôznym chemickým vlastnostiam.

V súčasnej dobe lekársky polyuretán na báze výrobkov má umelú srdcovú chlopňu, umelé pľúca, kožné spojivo, umelú pokožku, horiace obväzy, izoláciu srdcového kardiostimulátora, šijacie nite, všetky druhy preglejky, kvapalné rúrky, transplantačné nádoby, priedušnicu, zubné materiály, zásobovanie rodinného plánovania.