Rozdiel medzi FKM O-krúžky a FFKM O-krúžky

Teplotný rozsah

Viton (FKM)

Statické tesnenia: -26 ~ 232 , krátkodobo až 275

Dynamické tesnenie: -15 ~ 200

GLT typu: -45 ~ 215

Fluór gumových krúžkov vlastnosti: vysoká Teplotná odolnosť, kyselinám a zásadám, olejom odporu a chemická odolnosť. Vysoká Teplotná odolnosť je lepšia ako silikónového kaučuku, vynikajúca chemická odolnosť, odolnosť voči najviac ropy a rozpúšťadlá (očakávať ketóny, estery), dobrý poveternostným vplyvom a ozónu rezistencie; studenej odporu je relatívne zlá, všeobecné teplotný rozsah -20~ 250, špeciálna formula znesú nízke teploty do -40.

Perfluoroethylene (FFKM, FFPM)

Všeobecné Aplikačná teplota je udržateľná pre 260° C do 290° C a občas môže byť použitý pre 316° C.

FFKM s o-krúžkom sa používa hlavne v priemysle polovodičov a jeho chemická odolnosť je blízko PTFE, ktorému neodolá takmer chemických kvapalín a plynov, ako napríklad: organické kyseliny, alkaloidy, ketóny, estery * anorganických kyselín a alkoholov. Okrem vynikajúcu chemickú odolnosť rovnaké s teflónovou produkty, FFKM s o-krúžkom má gumové elasticitu, vynikajúce tepelného odporu a čistoty. Podľa teploty pre dlhodobý použitie, môže byť rozdelená do: dlhodobé 250, dlhodobé 280, dlhodobé 300, a dlhodobé 320.

FFKM s o-krúžkom sa vyznačuje takmer žiadny vplyv na všetky tekutiny, vrátane tukov, aromatické uhľovodíky, estery, étery, ketóny, oleje, mazivá a väčšine kyselín. Niektoré halogenidy a silné oxidačné kyseliny môže spôsobiť vplyv materiálu opuch. Všeobecné Aplikačná teplota je udržateľná pre 260° C do 290° C a občas môže byť použitý pre 316° C. FFKM s o-krúžkom má vynikajúce odolnosť voči ozónu, počasie a plameň, proti žiareniu je dobrá a je tiež používa pre vysoké vákuum materiálov.