Sacie poháre vnútorných a vonkajších faktorov

Sacie poháre vnútorných a vonkajších faktorov

Gumy a produktov jej spracovania, uskladnenia a použitia procesu komplexnej vplyvom vnútorných a vonkajších faktorov, ktoré sú spôsobené fyzikálnych a chemických vlastností gumy a mechanických vlastností postupné zhoršovanie finále strata použitie hodnoty, táto zmena sa nazýva gumy starnutia. Na povrchu výkon praskliny, lepkavý, kalenie, zmäkčovanie, prášok, odfarbenie, dlho plesne a tak ďalej. Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú starnutia gumy? Kyslík: Kyslík do gumy s molekulami gumy zadarmo radikálne reťazová reakcia, molekulárny reťazec zlomeniny alebo nadmerné zosietenie, spôsobuje zmeny vlastností gumy. Oxidácia je jedným z dôležitých dôvodov starnutia gumy.

Vlhkosť: Existujú dva aspekty vlhkosti: guma vo vlhký vzduch dažďom alebo máčať vo vode, ľahko poškodiť, je to kvôli gumy v rozpustné látky a voda a ďalšie komponenty voda sa extrahuje vodou. Hydrolýzou alebo absorpcie a iné príčiny. Najmä vo vode ponorenie a atmosférickej expozície na striedavý účinok, urýchli zničenie gumy. Ale v niektorých prípadoch vlhkosť môže poškodiť úlohu gumové a dokonca aj meškanie rolu starnutím.

Ozónu: Ozón je oveľa vyššia a viac deštruktívne, je aj molekulárny reťazec ruptúry, ale úlohu ozónu na gumy s gumovou deformácie alebo nelíši. Pri použití ako zdeformované gumy (prevažne nenasýtených guma), tam je crack v smere stres pôsobí, čiže takzvaný "ozónu a praskanie;" keď gumy je deformovaný, iba oxidu film tvorí na povrchu bez trhlín.

Hot: Zvýšenie teploty môže spôsobiť thermal praskanie alebo tepelného sieťovanie gumy. Ale základné úlohu tepla alebo aktivácie. Zvýšiť rýchlosť difúzie kyslíka a aktivácia oxidácie, čím sa urýchli rýchlosť oxidácie kaučuk, ktorý je bežný jav starnutia - tepelné starnutie kyslíka.

Mechanickému namáhaniu: podľa opakovaných mechanickému namáhaniu, gumové molekulárny reťazec poláme vzniku zadarmo Tsuen, viesť k oxidácii reťazová reakcia, vznik chemickým procesom. Mechanické zlomenina molekulárny reťazec a mechanickej aktivácie oxidačný proces. Ako môže dominantné, v závislosti od podmienok, v ktorých záleží. Okrem toho pri pôsobení stresu ľahko viesť k ozónu praskanie.

Svetlo: kratšie svetla, tým väčšia energia. Poškodenie gumy je vysoká energetická UV. Okrem UV môže viesť priamo k molekulárnej reťazci gumy zlomeniny a zosieťovanie, gumy s absorbovaním svetelnej energie generované voľné radikály iniciovať a urýchliť proces oxidácie reťazovú reakciu. Od vonku svetlo zohráva úlohu Kúrenie. Ďalším rysom úloha svetla (odlišný od tepla) je, že je predovšetkým gumový povrch a zdravie. Vysoká miera plastových vzoriek, obe strany sa objaví retikulárne praskliny, takzvaný "svetlo vonkajšie bezva."

Ostatné: úloha gumy nie sú chemické médium, variabilné kovových iónov, vysokoenergetického žiarenia, elektrina a biologické.