Gumové tesnenie výkon a klasifikácia

Gumové tesnenie fyzikálne vlastnosti prírodného kaučuku. Prírodný kaučuk s vysokú elasticitu, mierne plast, s veľmi dobrú mechanickú pevnosť, Hysterézne straty pri izbovej teplote je malá, v počte deformácie, keď teplo je nízka, takže jeho odolnosť voči flexability je tiež veľmi dobrý, a pretože to je non-polárne Gumené, takže elektrických izolačných vlastností je dobrá.

Gumové tesnenie zvyčajne hovoríme o prírodnom kaučuku, odkazuje na gumy z kolekcie prírodného latexu, cez tuhnutia, sušenie a iných procesov spracovania vyrobené z pevnej. Prírodný kaučuk je druh polyizoprénu ako hlavnú zložku prírodného polymérových zlúčenín, vzorec je (C5H8) n, gumové uhľovodíkov (polyizoprénu) obsahu 90% alebo viac, obsahuje aj malé množstvo bielkovín, mastných kyselín, cukru a popol a tak ďalej.

Fyzikálne vlastnosti prírodného kaučuku. Prírodný kaučuk s vysokú elasticitu, mierne plast, s veľmi dobrú mechanickú pevnosť, Hysterézne straty pri izbovej teplote je malá, v počte deformácie, keď teplo je nízka, takže jeho odolnosť voči flexability je tiež veľmi dobrý, a pretože to je non-polárne Gumené, takže elektrických izolačných vlastností je dobrá.

Guma, plast, vlákniny a známy ako tri syntetických materiálov je len vysoko škálovateľné a vynikajúcu flexibilitu polymérneho materiálu. Najväčší gumy je, že modul pružnosti je veľmi malá a predĺženie je vysoká. Druhá je, že má veľmi dobrú odolnosť voči priedušnosť a odolnosť voči rôzne chemické médiá a elektrické izolačné vlastnosti. Špeciálna syntetická guma má lepšiu odolnosť voči olejom a teploty, neodolá tuku olej, mazací olej, hydraulický olej, vykurovací olej a rozpúšťadlo olej opuch; Studená môže byť tak nízke, ako-60 ℃ až-80 ℃, teplo môže byť vysoká až + 180 ° C až + 350 ° C. guma je odolná voči rôzne ohýbanie, ohýbanie deformácie, totiž malé Hysterézne straty. Tretia funkcia gumy je, že ho možno použiť s rôznymi materiálmi, miešanie, zlúčenina, a tak je dostať dobrý celkový výkon.

Gumové tesnenie tieto základné vlastnosti kaučuku, je to vynikajúce priemyselné tlmenie nárazov, tesnenia, ohýbanie, nosiť, korózii, izolácie a lepenie materiálov.

A: klasifikácia gumy

1. na suroviny zdroje a metódy

Gumové možno rozdeliť do dvoch kategórií: prírodného kaučuku a syntetického kaučuku. Ktorom spotreby kaučuku predstavovali 1/3, syntetického kaučuku spotreby tvorili 2/3.

2. podľa spoločnosti vzhľad gumy

Gumové možno rozdeliť do pevnej gumy (tiež známy ako suchý kaučuk), mliečna kaučuk (latex), tekuté gumy a prášok gumy štyroch kategórií.

3. na výkon a použitie gumy

Okrem prírodného kaučuku a syntetického kaučuku možno rozdeliť do všeobecného syntetického kaučuku, semi-všeobecné syntetického kaučuku, špeciálna syntetická guma a špeciálna syntetická guma.

4. na fyzickej forme gumy

Guma môže byť rozdelená do tvrdého plastu a mäkké, surové gumy a kaučuku a tak ďalej.

Podľa druhu kaučuku a prekrížených formulári na priemyselné použitie, guma môže klasifikovať takto.

Trieda tepla a olej a ďalšie funkcie sú rozdelené do: obyčajné gumové, tepelne-odolné gumy, oleju odolná gumová a počasie-odolné gumené, odolné voči špeciálne chemické médiá, ako napríklad gumové.