Gumové podložky rozvoja

Gumové podložky rozvoja

Rozvoj editor

Gumárenský priemysel je jedným z dôležitých základných odvetví národného hospodárstva. Je to nielen pre ľudí, aby každodenný život nepostrádateľné denne, zdravotníckych a iných ľahkých gumových výrobkov, ale aj do ťažby, prepravy, konštrukcia, strojárstvo, elektroniky a ostatné ťažkého priemyslu a nové odvetvia poskytovať rôzne gumené výrobné zariadenie alebo gumové diely. To môže byť videné, gumárenský priemysel širokú škálu produktov, spätne priemysel je veľmi široká.

V posledných rokoch, gumárenský priemysel bol veľa vývoja, tam boli subsektorov stabilne, nové gumárenský priemysel je rýchly rozvoj pododvetvia, ale súčasne, gumárenský priemysel existuje aj životné prostredie, zdroje, katastrofy, inovácie a iné problémy.

V roku 2004 národný prírodný kaučuk výsadbu celkovou rozlohou 696,200 ha, otváranie na ploche 451,900 ha, suché Gumárska výroba 573,300 ton. Ktoré poľnohospodárskeho pestovania 411,000 hektárov gumy, súkromné 285,200 hektárov, resp. Celková plocha gumy 59.03% a 40.97%.

V roku 2005, Hainan trpel 50 rokov zriedkavé sucha a zriedkavé tajfúnu katastrofe, výroby prírodného kaučuku utrpeli ťažké straty. S cieľom využiť potenciál rozvoja domáceho prírodného kaučuku pestovania a spracovania a zvýšiť sebestačnosť, čínske gumy priemysel vyvinul nepolevující úsilie vykonávať svedomite národnej bezpečnosti, úspor energie, Ochrana životného prostredia a čistejšie výrobné podmienky a dosiahnuť významné výsledky. Najmä priemysel kaučuku pomocní zamestnanci aktívne prispôsobiť životnému prostrediu prísady výrobku konštrukcia, zelených výrazne zvýšil, podiel vynikajúce odrody antioxidanty dosiahla 80%, urýchľovače až 50%, jedovaté, škodlivé , vysoko karcinogénne NOBS výroby bola efektívne kontrolovaná; Odpad gumy komplexné využitie výške 65% alebo viac, recyklované gumy a gumových prášok po spracovanie a rozširovanie používania oblastí.

V roku 2006 tretí Čína gumové priemysel Asociačná rada prerokovala a prijala "Čína gumárenský priemysel" Jedenásta päťročný "vedeckého rozvoja plánovania názory" a gumové priemysel "Jedenásta päť-rok" vykonávania značku-meno strategické plánovanie názory. Toto je prvá priemysel plánovanie vyvinutý združením. Plánovanie ukazuje, že gumové priemyslu, "Jedenásta" päťročnici aby ceste nezávislých inovácie priemyslu by efektívne prevedená na trati vedecký vývoj, tak, že Čína sa stala svetovým gumy priemyslu sily.

Perspektívy rozvoja Číny gumy priemyslu. Do roku 2010, Číny celkovej spotreby kaučuku dosiahnu 2,3 milióna ton, gumárenský priemysel produktového mixu budú mať väčšie zmeny, nové produkty, inovácie produktov, nové materiály, nové technológie aplikácie, zlepšila sa technológia výroby výrazne.

Charakteristika gumárenský priemysel určuje, že keď krajiny gumárenský priemysel zreje, hospodárska situácia odvetvia a celkovú hospodársku situáciu bude udržiavať silnú koreláciu: dĺžka jeho vývojového cyklu a dĺžku krajiny hospodársky cyklus, rovnaký trend, ale pretože gumárenský priemysel patrí medzi základné odvetvia, cyklické zmeny sú mierne dopredu zmien v hospodárskom cykle. Okrem toho, rovnako ako gumárenský priemysel prednej časti národnej hospodárskej výrobného reťazca, cyklické výkyvy v reťazci odvetvia je menej než amplitúda reťazci odvetvia, ale aj menšie ako celé ekonomickej neistote. Preto z hľadiska priemyselných investícií, zrelé gumárenský priemysel je relatívne blízko základe príjmu investície priemyslu.