Gumové hadice typu introdukcie

Gumové hadice Gumové hadice sú oceľové pletené hadice. Hadica pozostáva z vnútornej vrstvy, vrstvy drôteného opletu a vonkajšej vrstvy. Vhodné na dopravu hydraulických kvapalín, ako sú alkoholy, palivá, mazadlá, emulzie a podobne.

charakteristický

V porovnaní s civilnými hadicami je priemyselné prevádzkové prostredie zložitejšie a horšie, zariadenie je na potrubí náročnejšie, takže priemyselná hadica od dizajnu, výber materiálov až po výrobu, prepravu a dokonca aj konečné skladovanie má prísne normy a štandardné.

Priemyselné hadice sú dostupné v širšom rozsahu veľkostí s širokým rozsahom tlakovej a chemickej odolnosti.

Použitie gumových hadíc

Priemyselné hadice sa používajú v širokej škále priemyselných odvetví, ako sú ropné, chemické, lodné, dokové, cisternové, poľnohospodárske, potravinárske, nápojové, farmaceutické a iné priemyselné odvetvia, rovnako ako teplá a studená voda, para, vetranie, chladenie, , médium ako je plyn, voda, hmla, blato, piesok, tablety železa a tak ďalej.

proces

Priemyselné gumové hadice, či už je médium voda, plyn, olej, chemikálie alebo iné, majú zvyčajne vnútorné lepidlo, gumu a zloženie medziľahlých vrstiev. Stredná vrstva je zvyčajne väčšinou tkaných komponentov a jej úloha pri posilňovaní pevnosti hadice. Okrem iného existujú interné a vonkajšie lepidlá medzi vstavaným drôtom na prevádzku podtlakového podtlaku. Existuje tiež vodivý drôt, vhodný na zakázanie jiskrových prevádzkových podmienok, ako je palivo a tak ďalej.

klasifikácia

S cieľom splniť fyzikálne a chemické podmienky prevádzky v rôznych odvetviach majú priemyselné hadice zvyčajne veľmi striktné štandardy implementácie chemických surovín a procesov, a to ako vo vnútorných, tak aj v externých koloidoch. Podľa klasifikácie pracovných podmienok sú bežné:

Hadica na prívod vody. Na zavlažovanie, záhradníctvo, stavebníctvo, požiar, čistenie tankov a zariadení, poľnohospodárske hnojivá, hnoja, odvodňovanie priemyselných odpadových vôd a pod. Izolačný materiál pre PVC, EPDM väčšinu.

Gumové hadice Horúca a parná hadica. Používa sa na ochladzovanie chladiacej vody, motorov motorov teplej a studenej vody, spracovania potravín, najmä mliečnych výrobkov teplej vody a nasýtenej pary. Izolačný materiál prevažne EPDM. Pitie Potravinárske hadice. V beztuku, ako je mlieko, kyselina uhličitá, pomarančová šťava, pivo, živočíšny a rastlinný olej, pitná voda atď. Vnútorný gumový materiál je väčšinou NR alebo syntetický kaučuk. Zvyčajne musia mať potraviny FDA, úroveň DVGWA, KTW alebo CE a iné štandardné kvalifikácie.

Vzduchová hadica. Pre kompresory, pneumatické zariadenia, ťažbu, konštrukciu atď. Izolačný materiál pre NBR, PVC kompozit, PU, ​​SBR väčšina. Zvyčajne majú prísne požiadavky na uplatňovanie tlaku.

Zváracia hadica. Pre zváranie plynom, rezanie a tak ďalej. Izolačný materiál pre väčšinu NBR alebo syntetickej gumy, plast je zvyčajne vyrobený z červenej, modrej, žltej farby a tak ďalej, aby ukázal špeciálny plyn. Ventilačná hadica.

Pre teplo, prach, dym, emisie chemických plynov atď. Izolujte na termoplastické materiály, väčšinou PVC. Zvyčajne má rúrka zasúvateľnú konštrukciu.

Sacia hadica materiálu. V prípade plynu, hmly, prášku, častíc, vlákien, štrku, cementu, hnojív, uhoľného prachu, prietokového piesku, betónu, sadry a iných pevných častíc obsahujúcich prepravu tekutín atď. Vnútorné gumové materiály pre NR, NBR, SBR, PU väčšinu. Zvyčajne vysoká odolnosť vonkajšej gumy proti opotrebeniu

Olejová hadica. Pre palivo, naftu, petrolej, olej a tak ďalej. Izolačný materiál na NBR, PVC kompozit, SBR väčšina. Zvyčajne vo vnútri aj mimo lepidla medzi vodivým drôtom, aby sa zabránilo Marsu.

Gumové hadice Chemická hadica. Pre kyslé, chemické roztoky atď. Izolačný materiál prevažne EPDM. Obvykle je potrebné prispôsobiť materiál a dizajn.