Postvulkanizačná úprava gumových výrobkov

Po ukončení vulkanizácie sa gumové výrobky často potrebujú na dodatočnú úpravu, aby sa stali kvalifikovaným hotovým výrobkom. To zahŕňa: 1 orezávanie výrobkov z gumy, aby povrch výrobku bol hladký a rozmery boli v súlade s požiadavkami; 2 po určitom špeciálnom spracovaní, ako je spracovanie povrchu výrobku, sa zlepšuje výkonnosť špeciálnych výrobkov; Výrobky obsahujúce textilné kostry, ako sú pásky, pneumatiky atď., Sa podrobia horúcemu rozťahovaniu chladenia a vulkanizácie a potom sa ochladia pod hustým tlakom, aby sa zabezpečila veľkosť produktu, tvarová stabilita a dobrý výkon.

1. Orezávanie výrobkov z formy po vulkanizácii

Keď je vulkanizovaný výrobok z gumy, kaučuková zmes bude naďalej vytekať pozdĺž oddeľovacieho povrchu formy, aby vytvorila prepadový pryžový okraj, tiež známy ako blikajúci alebo blikajúci okraj. Hrúbka a hrúbka gumového okraja sú určené štruktúrou a presnosťou formy. Rovnobežnosť plochého vulkanizačného plechu a množstvo zostávajúceho lepidla. V súčasnej dobe výrobky, ktoré sa vyrábajú v nekonečnej forme, majú veľmi tenkú gumovú hranu a niekedy môžu byť po uvoľnení formy odstránené alebo jemne odreté. Takéto formy sú však nákladné a krehké a väčšina gumových tvarovaných predmetov vyžaduje orezávanie po vulkanizácii.

 

Ručné dokončovanie

Ručné orezávanie je starodávna metóda orezania. Zahŕňa ručné dierovanie okrajov razníkom; odstránenie okrajov pomocou nožníc, škrabania a ďalších nástrojov. Kvalita a rýchlosť ručne orezaných gumových výrobkov sa bude líšiť od osoby na osobu a vyžaduje orezávanie

Geometria hotového výrobku musí zodpovedať požiadavkám na kreslenie výrobku a nesmie byť poškriabaná, poškriabaná alebo deformovaná. Pred orezávaním je potrebné jasne porozumieť častiam orezania a technickým požiadavkám, zvládnuť správnu úpravu a správne používať nástroje.

2. Mechanický obväz

Mechanické obväzy sa týkajú procesu orezávania & 5 výrobkov z gumy pomocou rôznych špeciálnych strojov a zodpovedajúcich spôsobov spracovania. V súčasnosti je pokročilejšia metóda dokončovania.

(1) Mechanické dierovanie a orezávanie Gumový okraj výrobku sa odstráni lisovacím strojom, lisovnicou a dierovacím nožom. Táto metóda je vhodná pre predmety a tvarované predmety, ktorých hrany lepidla môžu byť umiestnené na matrici alebo dierovaciu dosku, ako sú napríklad zátky, poháre a podobne. Pri výrobkoch s vysokým obsahom gélu a nízkou tvrdosťou sa metóda nárazu vo všeobecnosti používa na náraz na orezávaciu hranu. To môže znížiť nerovnosti okraja po rezaní noža v dôsledku veľkej elasticity výrobku a bočný povrch je konkávny; a obsah kaučuku je nižší a tvrdosť je vyššia. Produkt je možné priamo rezať metódou nožovej formy. Okrem toho je rezanie tiež rozdelené na rezanie za studena a rezanie za tepla. Rezanie za studena sa týka vysekávania pri izbovej teplote. Dierovací tlak zariadenia musí byť vyšší a kvalita dierovania je lepšia; horúce rezanie sa vzťahuje na vyššiu teplotu -f, pri rezaní by malo zabrániť príliš dlhej dobe kontaktu výrobku s vysokou teplotou a ovplyvniť kvalitu produktu.

(2) Mechanické rezanie a orezávanie je vhodné na orezávanie väčších výrobkov pomocou rezných nástrojov. Bočný rezací stroj je špeciálny stroj a rôzne výrobky používajú rôzne frézy. Napríklad po vulkanizácii pneumatiky na povrchu plynového oka a odvzdušňovacej línii sa nachádzajú pásy rôznych dĺžok a pás sa musí odstrániť pomocou drážkovaného nástroja za podmienok otáčania pneumatiky.

(3) Mechanické brúsenie a orezávanie Pre gumové výrobky s vnútorným a vonkajším prstencom sa bežne používa brúsenie. Brúsny kotúč je brúsny kotúč s určitou hrúbkou častíc. Presnosť brúsenia a orezávania je nízka a brúsny povrch je hrubý. Môžu mať zbytky častíc piesku, ktoré môžu ovplyvniť účinok použitia.

 

(4) Tryskanie pri nízkych teplotách Pre jemné výrobky s vysokými požiadavkami na kvalitu orezávania, ako sú 0-krúžky, malé poháre atď., Je možné túto metódu použiť na orezávanie. Výrobok sa rýchlo ochladí pod krehkú teplotu kvapalným dusíkom alebo suchým ľadom a potom sa kovový výstrel alebo plastový projektil striekajú vysokou rýchlosťou, aby sa zlomil okraj blesku a dokončilo orezanie.

(5) Kefovanie a orezávanie pri nízkej teplote Odstraňuje gumovú hranu zmrazeného gumového výrobku dvoma nylonovými kefami, ktoré sa otáčajú okolo vodorovnej osi.

(6) Orezávanie bubnov pri nízkych teplotách Je to najstaršia metóda mraziaceho orezania. Nárazová sila vyvolaná otáčaním bubna a trenie medzi výrobkami sa používa na rozbitie a spadnutie okraja výrobku, ktorý bol zmrazený pod teplotu krehnutia. Tvar bubna je zvyčajne osemhranný na zvýšenie nárazovej sily produktu v bubne, rýchlosť otáčania bubna by mala byť mierna a pridávanie brusiva môže zlepšiť účinnosť. Napríklad, proces orezania gumovej zátky elektrolytického kondenzátora je použitie bubna s nízkou teplotou na orezanie.

(7) Zníženie vibrácií pri nízkych teplotách, tiež známe ako orezanie pri zmrazovaní vibráciami, je produkt špirálovito vibrovaný v kruhovej tesniacej krabici a medzi produktmi a medzi výrobkom a abrazívom dochádza k silnému nárazu, čo spôsobuje zmrazené krehnutie pokles. Nízkoteplotné orezávanie vibrácií je lepšie ako orezávanie bubnov pri nízkych teplotách, miera poškodenia produktu je nízka a výrobná účinnosť je relatívne nízka.

(8) Nízkoteplotné výkyvy a výkyvy sú vhodné pre malé alebo mikroprodukty alebo výrobky z mikroporézneho materiálu obsahujúce kovové skelety. Spolu s brúsnym materiálom sa opravia gumové okraje otvorov, rohov a drážok.

Haining Qianlang gumové výrobky Factory

ADD: NO.10-2, Lianbao Road, priemyselný park Qianjiang, Dingqiao Town, Haining, Zhejiang 314413, Čína

TEL: + 86-573-87767299

FAX: + 86-573-87763488

E-mail: sales@qlrubber.com