Vlastnosti prírodného kaučuku

(1) Chemické vlastnosti prírodného kaučuku Prírodný kaučuk je nenasýtený kaučuk, ktorý ľahko prechádza vulkanizačnou reakciou (štrukturálna reakcia) s vulkanizačným činidlom. Bróm, kyslík a ozón podliehajú oxidácii, krakovaniu a chlorácii a reakcia s halogénom sa vyskytuje na katalyzátore. S úlohou kyslých a chemických reakcií.


(2) Prírodný kaučuk má vynikajúce komplexné fyzikálne a mechanické vlastnosti Prírodný kaučuk má dobrú elasticitu pri izbovej teplote. Je to preto, že molekulové reťazce prírodného kaučuku sú v amorfnom stave pri izbovej teplote a molekulový reťazec je flexibilný. Jeho hustota je 0,913 g / cm, jeho modul pružnosti je 2 až 4 MPa, čo je asi 30 000 krát väčšia ako u ocele a jej predĺženie je 300-násobné predĺženie ako u ocele s maximom 1000%. V rozsahu 0-100 stupňov môže odolnosť prírodného kaučuku dosiahnuť 50% -85%.


(3) Stárnutie za tepla Prírodný kaučuk je vysoko elastické teleso pri izbovej teplote. Teplota skleného prechodu je -72 stupňov. Po zahriatí pomaly zmäkne, začína sa prúdiť na 130-140 stupňov, začína sa rozkladať asi na 200 stupňov a rozkladá sa na 270 stupňov.


(4) Stredná odolnosť Médium sa vzťahuje na oleje, kvapalné chemikálie atď. Prírodný kaučuk nie je odolný voči cyklohexánu, benzínu, benzénu a iným médiám, nerozpustný v polárnom acetóne, etanole atď., Nerozpustný vo vode, odolný voči 10% kyseline fluorovodíkovej , 20% kyseliny chlorovodíkovej, 30% kyseliny sírovej, 50% hydroxidu sodného Čakajte. Manganistan draselný, dihydrogenát draselný atď., Ktoré sú odolné voči silným kyselinám a silnej oxidácii.


(5) Dobrá účinnosť pri spracovaní Prírodný kaučuk sa ľahko zmäkčuje a mieša vďaka svojej vysokej relatívnej molekulovej hmotnosti, širokej distribúcii molekulovej hmotnosti a ľahkému rozpadu molekulových reťazcov, ako aj prítomnosti určitého počtu molekúl gélu v surovom kaučuku. , valcovanie, vytláčanie, tvarovanie atď.